Nubuk Mobilya Döşemelik Kumaş

Siz de nubuk mobilya döşemelik kumaş sayesinde mekanlarınıza şıklığı getirebilirsiniz. Nubuk cilt yüzü düzgün olan ve yüzünden hafif zımparalanmış bir giysilik deridir. Mobilya döşemesi için kullanılabildiği gibi ayakkabılarda, giysilerde ve diğer alanlarda da kullanılabilir. Büyükbaş hayvan derilerinin sırça yüzeyinin zımparalanması ile elde edilen bu kumaşlar kısa liflere ve kadifemsi görünüme sahiptir. Zımpara işleminin fazla yapılması halinde ortaya süet deri çıkar. Nubuk kelimesi ingilize kökenden gelmiştir. Nubuck kelimesinden gelen bu kelime dilimizde dış yüzü kumlanmış deri anlamına geliyor. Nubuck kelimesi ise new buck yani yeni geyik kelimesinden oluşturulmuştur. Nubuk deri gerçek deridir. Nubuk zaten ham derinin işlenmesiyle elde edilmektedir. Kadifemsi ve kumaşımsı yapısı mobilyalarda kullanım için idealdir. Konfor ve sıcak görünüm katar. Nubuk deri işlendiği sırada bazifikasyon pH değerinin çok yüksek tutulmamasında fayda vardır. Tabaklama sırasında kromla birlikte klorür ve sülfat da kullanılabilir. Yağlama esnasında genellikle sentetik yağların tercih edildiği bilinmektedir.

Nubuk Mobilya Döşemelik Kumaş Nasıl Temizlenir?

Nubuk mobilya döşemelik kumaşının uygun şekilde temizlenmesi önemlidir. Temizleme işleminden önce derinin üzerinde bulunan tozlardan kurtulmak gerekir. Nubuk için özel olarak satılan temizleme fırçaları bulunmaktadır. Bu fırçalar ile yüzeyler rahatlıkla taranabilir. Nubuk temizleme silgisi zımpara olarak da adlandırılmaktadır. Bu ürün de kullanılabilir ancak nubuk kumaşın özellikleri gereği narin bir tür olduğundan zımparanın fazla bastırılmadan temizliğinin yapılması gerekir. Nubuk kaplama yapılan mobilyaların kesinlikle bezle silinmemesi gerekir. Çünkü temizleme bezle yapıldığında lifler birleşir ve nubuk deri düz deri gibi görünmeye başlar.

En Dayanıklı Koltuk Kumaşlarından Bir Tanesi: Nubuk

Nubuk döşemelik kumaş, özünde oldukça dayanıklıdır. Bilinen en iyi teknik tekstil materyallerinden bir tanesidir. Rsahel örme kadife adında bir makineden çıkar ve bir dizi tekstil işleminden geçer. Yumuşatma, fksaj, boya, zımpara, şardon bu işlemlerden bazılarıdır. Yüzey browsing makineleri ile şekillenmesi sağlanır. Daha dayanıklı ve rijit bir görsel elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Eğer daha rijit bir görünüm elde etmek isterseniz keçe tarzı bir kumaşla nubuğu lamine ederiz. Bu sayede daha rijit ve arzu edilen görünüme kavuşmuş olursunuz.

Neden Nubuk Kumaş Tercih Etmeliyim?

İnsanların özellikle koltuk döşemeleri için tercih ettikleri nubuk kumaşın çok sayıda avantajı vardır. İlk olarak bu kumaş çok sağlamdır. Hem tok, hem kalın hem de rijit bir yapısı vardır. Bu özellikleri kaliteli kumaş görünümünü rahatlıkla elde etmenizi sağlar. Ayrıca her rengin tonunu şık gösterir. Açık tonlarda bile etkileyici görünüm elde edebilirsiniz. Görseli gördüğünüzde siz de hemen nubuk kumaş sipariş vermek isteyeceksiniz. En ekonomik kanepeler bile nubuk kumaşla kaplandığı zaman harika bir görünüme kavuşmuş olur. Su geçirmez özelliği vardır. Ayrıca ne kir ne de leke tutar. Kirlenmesi halinde leke solüsyonlarından bir tanesini kullanabilir, daha sonra ıslak mendille rahatlıkla silebilirsiniz. Üzerinde uzun süre otursanız bile ciltte rahatsızlık hissi olmaz. Yumuşak dokusu ile rahat etmenizi sağlar. Misafirleriniz de siz de kumaşın rahatlığına ve şıklığına bayılacaksınız.

Farklı Tarzları Yakalamak için İdeal

Farklı tarzları yakalayın diye nubuk kumaşları tercih edebilirsiniz. Yıllarca eskimeden kullanacağım bir koltuk olsun derseniz Retro nubuk döşemelik kumaşı seçebilirsiniz. Taşlanmış olan nubuk deseni, özellikle moderrn koltuk modelleri için harika görünür. Retro tarzı kanepe ve berjerler çok iyi uyum sağlar. Amerikan tipi ya da vintage tarzı mobilyalar için de nubuk kumaş harika sonuçlar verir. Yakalamak istediğiniz tarz ne olursa olsun, farklı nubuk modelleri ile istediğiniz tarzı evlerde ve ofislerde yakalarken zorlanmayacaksınız. Temizliği kolay, hijyenik, bakteri üretimine neden olmayan, şık ve tarz bir görünüme sahip, dayanıklı bir kumaş isterseniz nubuk tercih edin. Kafanızda nubuk kumaş su geçirir mi gibi soruları da bir kenara bırakın. Çünkü bütün sorularınızı yanıtlar, sizleri ikilemde bırakmayız. Uzman ekip üyelerimizden destek alarak en iyi kumaş ve mobilya uyumunu yakalayabilirsiniz. Bu uyumu tek başınıza yakalamak için çalışmak zorunda değilsiniz. Biz varsak profesyonellik, şık tarzlar, özgün ve en iyi seçimler ve ekonomik fiyat teklifleri var demektir.

Yan paneli aç

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.